Ганна Старикова: Київщині не потрібні «політичні парашутисти»-губернатори

28 Січень 2016, 13:48


Київська обласна рада ухвалила звернення до Президента України та Верховної Ради, в якому йдеться про необхідність внесення змін до Конституції  в частині призначення голів місцевих державних адміністрацій. За відповідну заяву проголосувала більшість депутатів облради, а ініціатором виступила фракція «Батьківщина».

«На жаль, нинішній порядок призначення на ці посади, визначений Конституцією України, не відповідає вимогам сьогодення, зокрема, щодо передачі повноважень на місця об’єднаним громадам», - коментує дане звернення голова Київської обласної ради Ганна Старикова. «Як наслідок, у регіони, найчастіше з Києва призначають так званих «політичних парашутистів», яким невідома специфіка краю та проблеми громади. А тому і роботу цих чиновників оцінює не громада за якістю життя, рівнем соціального захисту, чи розвитком економіки краю, а Адміністрація Президента та Кабмін, як ці посадовці виконують вказівки згори».

Депутати обласної ради переконані, що очільники місцевих державних адміністрацій мають обиратися громадами та бути підзвітними їм. Саме це і стане одним з перших кроків до демократизації системи державного управління.

«Першочерговим завданням сьогодні є формування дієвого місцевого самоврядування, в якому розширені повноваження отримають територіальні громади, а не призначені голови обласних та районних державних адміністрацій. Будь-яка влада повинна обиратися, і при парламентсько-президентській формі правління голови місцевих державних адміністрацій мають обов’язково бути виборними особами та підзвітними місцевим громадам. У зв’язку з необхідністю підвищення авторитету місцевих громад,  ми,  депутати Київської обласної ради VII скликання, просимо розглянути пропозиції щодо внесення змін до Конституції України в частині призначення голів обласних та районних  державних адміністрацій шляхом проведення виборів їх голів», - ідеться  у депутатському зверненні.

«Як відомо, вчора голова Київської облдержадміністрації Володимир Шандра написав заяву про звільнення з посади. Про це він повідомив на своїй сторінці у Фейсбук», - зазначає Ганна Старикова. «Вочевидь, що в облдержадміністрації відбудуться кадрові зміни. Тому ми і звертаємося до Президента України, щоб головою облдержадміністрації була місцева людина, яка б мала високий авторитет  в громаді та якій би довіряли люди. Також  наголошуємо, що ця посада має бути виборною. І це не моя особиста  забаганка чи думка окремих депутатів, це – принципова позиція громади Київщини. Тож, сподіваємося, що Президент та Верховна Рада дослухаються до людей. Тоді це і буде справжня дієва, а не паперово-формальна децентралізація».

Коментуючи сам факт написання заяви про звільнення Володимиром Шандрою, Ганна Старикова зазначила:

«Як керівник він проявив безвідповідальність, написав заяву в досить складний  час, коли в регіоні накопичилося чимало гострих проблем, які потрібно вирішувати негайно. Це - протидія та профілактика розповсюдженню епідемії захворюваності на грип та ГРВІ,  незадовільна робота комунальних служб, що призвела  до надзвичайних ситуацій та колапсів під час снігопадів. А чи можливо в області все гаразд з економікою,  соціальним захистом вразливих категорій населення, вирішено кричущі проблеми в сфері освіти та медицини? Чи може вже подолано корупцію? Звичайно ні. І над цими та іншими питаннями необхідно щоденно наполегливо працювати, чого не спостерігали останні роки ні громада Київщини, ні депутатський корпус обласної ради».

 

 

пошук по сайту

Підписатися на новини

Банер петиций 111111

2

Контакти

(044) 286-83-59м. Киiв, площа Лесі Українки, 1