Ганна Старикова: Київщині не потрібні «політичні парашутисти»-губернатори

28 Січень 2016, 13:48


Київська обласна рада ухвалила звернення до Президента України та Верховної Ради, в якому йдеться про необхідність внесення змін до Конституції  в частині призначення голів місцевих державних адміністрацій. За відповідну заяву проголосувала більшість депутатів облради, а ініціатором виступила фракція «Батьківщина».

«На жаль, нинішній порядок призначення на ці посади, визначений Конституцією України, не відповідає вимогам сьогодення, зокрема, щодо передачі повноважень на місця об’єднаним громадам», - коментує дане звернення голова Київської обласної ради Ганна Старикова. «Як наслідок, у регіони, найчастіше з Києва призначають так званих «політичних парашутистів», яким невідома специфіка краю та проблеми громади. А тому і роботу цих чиновників оцінює не громада за якістю життя, рівнем соціального захисту, чи розвитком економіки краю, а Адміністрація Президента та Кабмін, як ці посадовці виконують вказівки згори».

Депутати обласної ради переконані, що очільники місцевих державних адміністрацій мають обиратися громадами та бути підзвітними їм. Саме це і стане одним з перших кроків до демократизації системи державного управління.

«Першочерговим завданням сьогодні є формування дієвого місцевого самоврядування, в якому розширені повноваження отримають територіальні громади, а не призначені голови обласних та районних державних адміністрацій. Будь-яка влада повинна обиратися, і при парламентсько-президентській формі правління голови місцевих державних адміністрацій мають обов’язково бути виборними особами та підзвітними місцевим громадам. У зв’язку з необхідністю підвищення авторитету місцевих громад,  ми,  депутати Київської обласної ради VII скликання, просимо розглянути пропозиції щодо внесення змін до Конституції України в частині призначення голів обласних та районних  державних адміністрацій шляхом проведення виборів їх голів», - ідеться  у депутатському зверненні.

«Як відомо, вчора голова Київської облдержадміністрації Володимир Шандра написав заяву про звільнення з посади. Про це він повідомив на своїй сторінці у Фейсбук», - зазначає Ганна Старикова. «Вочевидь, що в облдержадміністрації відбудуться кадрові зміни. Тому ми і звертаємося до Президента України, щоб головою облдержадміністрації була місцева людина, яка б мала високий авторитет  в громаді та якій би довіряли люди. Також  наголошуємо, що ця посада має бути виборною. І це не моя особиста  забаганка чи думка окремих депутатів, це – принципова позиція громади Київщини. Тож, сподіваємося, що Президент та Верховна Рада дослухаються до людей. Тоді це і буде справжня дієва, а не паперово-формальна децентралізація».

Коментуючи сам факт написання заяви про звільнення Володимиром Шандрою, Ганна Старикова зазначила:

«Як керівник він проявив безвідповідальність, написав заяву в досить складний  час, коли в регіоні накопичилося чимало гострих проблем, які потрібно вирішувати негайно. Це - протидія та профілактика розповсюдженню епідемії захворюваності на грип та ГРВІ,  незадовільна робота комунальних служб, що призвела  до надзвичайних ситуацій та колапсів під час снігопадів. А чи можливо в області все гаразд з економікою,  соціальним захистом вразливих категорій населення, вирішено кричущі проблеми в сфері освіти та медицини? Чи може вже подолано корупцію? Звичайно ні. І над цими та іншими питаннями необхідно щоденно наполегливо працювати, чого не спостерігали останні роки ні громада Київщини, ні депутатський корпус обласної ради».

 

 

пошук по сайту

Підписатися на новини

2

Контакти

(044) 286-83-59м. Киiв, площа Лесі Українки, 1