Повідомити про корупцію
Шановний відвідувачу!
Якщо Вам стали відомі факти порушення антикорупційного законодавства працівниками виконавчого апарату Київської обласної ради, а також працівниками установ, підприємств і організацій, що належать до сфери управління Київської обласної ради, за наявності обґрунтованого переконання, що інформація є достовірною та має фактичні дані, що можуть бути перевірені (докази), Ви можете повідомити одним з нижче зазначених способів комунікації:
- Поштова адреса: пл. Лесі Українки, 1, м. Київ-196, 01196
- Е-mail: [email protected], [email protected]
- Телефон 044-286-82-14 (години роботи: понеділок – четвер з 9.00 до 18.00, п’ятниця – з 9.00 до 16.45)
- Форма «Повідомити про корупцію»
- Особисто на прийомі
Повідомлення підлягає розгляду, якщо наведена у ньому інформація містить фактичні дані, що вказують на можливе вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції», конкретною посадовою особою виконавчого апарату Київської обласної ради, посадовою особою установи, підприємства чи організації, що належать до сфери управління Київської обласної ради, які можуть бути перевірені.
Якщо під час попереднього розгляду повідомлення встановлено, що воно не відповідає вимогам Закону України «Про запобігання корупції», його подальший розгляд здійснюється у порядку, визначеному для розгляду звернень громадян.
Повідомлення також може бути здійснено без зазначення авторства (анонімно). Анонімне повідомлення про порушення вимог антикорупційного законодавства підлягатиме розгляду, якщо зазначена в ньому інформація стосується конкретної посадової особи виконавчого апарату Київської обласної ради, посадової особи установи, підприємства чи організації, що належать до сфери управління Київської обласної ради, та містить фактичні дані, підкріплені доказами, які можуть бути перевірені.
Повідомлення завідомо неправдивих відомостей тягне за собою відповідальність, передбачену чинним законодавством.
Звертаємо увагу, що повідомити про факт корупції можна також через Єдиний портал повідомлень викривачів, що створено НАЗК. Портал – це один з інструментів реалізації антикорупційної політики, створення якого передбачено Законом України «Про запобігання корупції» та Державною антикорупційною програмою на 2023-2025 роки. Портал пропонує вибір – анонімно подавати повідомлення чи із зазначенням інформації про себе. Кожному гарантується право на конфіденційність. Однак, якщо особа здійснила повідомлення анонімно, вона не може користуватися статусом викривача.
Канали повідомлень про корупцію
Інструкція користувача вебсайту. Робота з Єдиним порталом повідомлень викривачів.
ПАМ’ЯТКА
«Правовий статус викривача»
ВИКРИВАЧ – це фізична особа, яка за наявності переконання, що інформація є достовірною, повідомила про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону, вчинених іншою особою, якщо така інформація стала їй відома у зв’язку з її трудовою, професійною, господарською, громадською, науковою діяльністю, проходженням нею служби чи навчання або її участю у передбачених законодавством процедурах, які є обов’язковими для початку такої діяльності, проходження служби чи навчання.
Умови, за яких особа є викривачем:
У разі відсутності хоча б однієї вищевказаної умови, особа не може вважатися викривачем.
Права та гарантії захисту викривача
Викривач має право:
- Бути повідомленим про свої права та обов’язки, передбачені цим Законом.
- Подавати докази на підтвердження своєї заяви.
- Отримувати від уповноваженого органу, до якого він подав повідомлення, підтвердження його прийняття і реєстрації.
- Давати пояснення, свідчення або відмовитися їх давати.
- На безоплатну правничу допомогу у зв’язку із захистом прав викривача.
- На конфіденційність.
- Повідомляти про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону без зазначення відомостей про себе (анонімно).
- У разі загрози життю і здоров’ю на забезпечення безпеки щодо себе та близьких осіб, майна та житла або на відмову від таких заходів.
- На відшкодування витрат у зв’язку із захистом прав викривачів, витрат на адвоката у зв’язку із захистом прав особи як викривача, витрат на судовий збір.
- На винагороду у визначених законом випадках.
- На отримання психологічної допомоги.
- На звільнення від юридичної відповідальності у визначених законом випадках.
- Отримувати інформацію про стан та результати розгляду, перевірки та/або розслідування за фактом повідомлення ним інформації.
Гарантії захисту трудових прав
- Заборона відмови у прийнятті на роботу, укладенні чи продовженні договору, трудового договору (контракту) у зв’язку з повідомленням.
- Заборона звільнення викривача чи примушення до звільнення у зв’язку з повідомленням.
- Заборона притягнення викривача до дисциплінарної відповідальності у зв’язку з повідомленням.
- Заборона відсторонення викривача від виконання трудових обов’язків.
- Інші негативні заходи впливу або загроза таких заходів впливу у зв’язку з повідомленням (переведення, атестація, зміна умов праці, відмова у призначенні на вищу посаду, зменшення заробітної плати, тощо).
- Формально правомірні рішення і дії вибіркового характеру керівника або роботодавця (контроль присутності виключно викривача на робочому місці, надання викривачем пояснень щодо кожного випадку його відсутності на робочому місці, встановлення завдань, які викривач завідомо не зможе виконати).
Гарантії захисту трудових прав стосуються також близьких осіб викривача.
Викривач може звернутися за захистом своїх прав до:
– уповноваженого підрозділу (особи) з питань запобігання та виявлення корупції;
– Національного агентства з питань запобігання корупції;
– спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції (органи прокуратури, Національна поліція України, Державне бюро розслідувань, Національне антикорупційне бюро України, Служба безпеки України, Бюро економічної безпеки України, тощо);
– центрів безоплатної правової допомоги для отримання безоплатної вторинної правової допомоги;
– суду.